Detailní popis produktu
Sušená levandule
Sušená levandule lékařská pochází v našeho Včelařství Thomayer. Levanduli pěstujeme kvůli včelám, patři mezi medonosné rostliny, které včely naprosto milují. Na včelnicích jí proto našim včelkám bohatě dopřáváme.
Levandule
Krása levandule není v jednom stonku s kvítky. Její krása spočívá v barvě hustého porostu stonků, které vykvetou najednou a záhon zbarví nádherně do fialova. Tuto krásu také doprovází nezaměnitelná vůně. Krása našich levandulových záhonků je navíc zkrášlena pracovitými včelkami doprovázena jejich uklidňujícím bzukotem.
Účinné látky levandule lze užívat vnitřně i zevně. Vnitřně, formou např. bylinných čajů, působí jako uklidňující prostředek, ale také při žaludečních obtížích.
Levandule lékařská má především zklidňující účinky.
vnitřní využití levandule
Patří mezi velmi známé léčivé bylinky. Levandulový čaj (samozřejmě s medem :-)) je doporučován při různých psychických komplikacích. Určité pozitivní účinky by levandule měla mít i na trávící ústrojí a krevní tlak. Inhalace má kladný vliv na nachlazení.
zevní využití levandule
Levandule se pěstuje převážně pro své typické aroma, ale také pro léčebné účinky. Hojně se také využívá v kosmetice. Její jméno je odvozeno od slova "umývat", což napovídá právě kosmetické využití. Již od středověku se přidává do koupelí.
Levanduli lze využívat rovněž zevně. Používá se hojně při relaxaci, nespavosti. Velmi dobře působí také na pokožku. Levandulový olej lze navíc využít rovněž k lepšímu hojení ran, tak i pro regeneraci a uvolnění.
Levandule se může v pytlíku s kozlíkem, tymiánem a chmelem a položit pytlík vedle polštáře pro dobrý, klidný spánek. Levandulová droga nemá žádné nepříjemné účinky, ale v silných dávkách omamuje, proto při vnitřním užívání platí zásada, že se musí užívat s mírou (nesmí předávkovat).
Země původu: ČR, přímo Včelařství Thomayer
FOTO JE ILUSTRAČNÍ
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.